Završna konferencija Žene na izborima

Predstavnici Općine Tešanj učestvovali su na završnoj konferenciji Projekta Žene na izborima kojeg finansira Vlada Švedske, a implementira razvojni program UNDP. Na dvodnevnoj konferenciji, koordinator projekta je u dva navrata prezentovao postignute rezultate projekta, te planove za njihovu održivost. Konferenciji su prisustvovali i predstavnici Ambasade Švedske i SIDE, te je iskorištena prilika da ih se pozove da posjete Općinu Tešanj kako bi proširili saradnju i na druge oblasti. Adela Pozder-Čengić, šefica sektora dobre uprave UNDP se posebno zahvalila Općini Tešanj, koordinatoru i zamjeniku koordinatora za maksimalan doprinos Projektu i postignute rezultate, a Tešanj je predstavljen kao općina koja je uradila daleko najviše na ovom polju. Kroz prezentacije su predstavljeni realizovani projekti, uspostavljene nove socijalne usluge, usvajanje i stepen realizacije LGAP-a, opremljenost Društvenog centra, te postavljanje sigurnosne podloge na igralištu Krndija i prilagođavanje istog za korištenje od strane djece sa poteškoćama u razvoju. Ovom konferencijom su stvoreni dobri preduslovi za nastavak projekta.