U Tešnju održana svečana promocija turističke inicijative Tragovima bosanskog kraljevstva

Svečana manifestacija u Tešnju iz zemlje i inostranstva, koji su posjetili deset bh gradova. Od 25. do 27. septembra gosti su posjetili Visoko, Čajengrad, Vareš, Bobovac, Kraljevu Sutjesku, Vranduk, Maglaj, Tešanj, te Jajce i Travnik. Oni su se kroz ovo putovanje upoznali sa tematikom, okusima, historijom i običajima srednjovjekovne bosanske države, te posjetili kulturno-historijske spomenike iz tog doba, koji su pravo kulturno blago i do sada najmanje iskorišten turistički resurs ovog podneblja. Cilj projekta je da kroz tematiku srednjovjekovne bosanske države poboljša konkurentnost BiH u sferi kulturnog turizma i na taj način privuče turiste.
Na svečanoj promociji u Tešnju, gostima se obratio i zaželio dobrodošlicu Općinski načelnik Fuad Šišić, kao i Načelnik općine Maglaj Mehmed Mustabašić i direktorica Fondacije MOZAIK Vesna Bajšanski–Agić. U kulturno-zabavnom programu gosti su imali priliku slušati poeziju u izvedbi glumaca Tešanjskog amaterskog pozorišta, stare pjesme u izvedbi KUD Behar Tešanjka, kao i koncert srednjevjekovne muzike zeničke grupe Modus vivendi.