Sastanak sa predstavnicima mjesnih zajednica Jablanica i Kraševo

Općinski načelnik sa saradnicima organizovao je odvojene radne sastanke sa predstavnicima organa MZ Jablanica i Kraševo.

Sa predstavnicima ovih mjesnih zajednica razgovarano je o realizaciji projekata iz 2022. godine te planu kaputalnih investicija za 2023. godinu i načinu raspodjele sredstava za realizaciju Plana kapitalnih investicija. Također, razgovarano je I o aktivnostima na gradnji autoputa na Koridoru 5c, izazovima sa kojima se organi mjesnih zajednica susreću tokom same gradnje te načinu rješavanja eventualnih problema, korištenja i održavanja lokalnih saobraćajnica. Općinski načelnik se osvrnuo na stepen realizacije kapitalnih projekata i probleme u realizaciji zbog velikog rasta cijena goriva i sirovina, te cijena radne snage tokom 2022. godine što je izazvalo velike probleme i često ponavljanje postupaka javnih nabavki.

Sa predstavnicima MZ Jablanica razgovaralo se o održavanju puteva, realizaciji manifestacije Dani MZ, zahtjevima kada je u pitanju sufinansiranje određenih projekata, kao i planiranje predstojeće tradicionalne manifestacije Pohod na Crni vrh.

Sa predstavnicima MZ Kraševo razgovaralo se i o pripremama za završetak gradnje Šehidskog spomen obilježja, pokrenutoj proceduri za snimanje dokumentarnog filma, planovima MZ za održavanje manifestacije Dani MZ Kraševo, te o zonama zaštite vodoizvorišta I uticaja prolaska autoputa na prostorno planiranje i dalji razvoj MZ.

Dogovoreni su konkretni zaključci koji će biti realizovani u narednom periodu.