Poziv za prijave za dodjelu bespovratnih sredstava prekogranična saradnja RH-BiH-Crna Gora

U okviru INTERREG VI-A IPA programa Hrvatska-Bosna i Hercegovina-Crna Gora 2021-2027 trenutno je u implementaciji projekat EmBRACE (Enhancing MSEs sustainaBle gRowth And CompEtitiveness). Ovaj projekat, koji implementira Hrvatska agencija za malo gospodarstvo, inovacije i investicije (HAMAG-BICRO), za cilj ima realizaciju programskog Fonda za projekte malih vrijednosti (Small Project Fund – SPF) kroz koji je za podršku mikro i malim preduzetnicima obezbijeđeno ukupno 8.725.324,36 eura.
Prvi poziv za dostavljanje projektnih prijedloga u oblasti saradnje mikro i malih preduzeća, u okviru kojeg je dostupno 3 miliona eura, objavljen je 18. 6. 2024. godine.
Vijest i informacije o pravilima poziva, postupku prijave projektnih prijedloga i održavanju informativnih radionica, mogu se pronaći na sljedećim linkovima: