Saradnja Unverziteta i lokalnih zajednica

U okviru obilježavanja Dana Univerziteta u Zenici, Općina Tešanj, Tešanjska razvojna agencija TRA i Univerzitet u Zenici organizovali su u Tešnju Okrugli sto na temu: Saradnja Univerziteta i lokalnih zajednica – stanje i perspektive na primjeru Univerziteta u Zenici i Općine Tešanj.

Na panel diskusiji govorili su Općinski načelnik Suad Huskić, Rektor Univerziteta u Zenici prof.dr.sc. Jusuf Duraković, direktorica Pedagoškog zavoda Zenica Aida Salkić, generalni direktor Mann Hummel BA Mahmut Galijašević i direktor fime InterProcess Jasmin Kalabić. Po završetku panel diskusije doneseno je jedanaest zaključaka koji će u narednim danima biti javno objavljeni.

Ovom prilikom, Univerzitet u Zenici i privredni subjekti sa područja općine Tešanj su potpisali Sporazum o saradnji.