Premijer Galijašević obišao projekte na području općine Tešanj

Premijer ZDK Miralem Galijašević danas je posjetio općinu Tešanj i u društvu predsjedavajućeg Općinskog vijeća Vedrana Kasera i Općinskog načelnika Fuada Šišića obišao nekoliko značajnih projekata koji se trenutno rade na području općine Tešanj. Nakon polaganja kamena temeljca za izgradnju kompleksa Musala, premijer Galijašević je obišao dionicu puta Ćatin greb-Crni vrh-Šeher, čijom izgradnjom će se, prije svega skratiti vrijeme putovanja prema Zenici.

Ovom prilikom, premijer je, zajedno sa predsjedavajućim Općinskog vijeća i Općinskim načelnikom, a u društvu predsjednika Općinskog suda Zdravkom Popovićem obišao i novu zgradu Suda. Obilasku nove zgrade Suda su prisustvovali i Ministar finansija u Vladi ZDK, Mirsad Šaranović, kao i izvođač radova – predstavnik firme Geosonda iz Zenice Goran Subotić i nadzor – predstavnik firme Omega Esad Mujezinović. Preseljenje u novu zgradu se očekuje čim bude završena nabavka namještaja i vanjsko uređenje – prilaz objektu.

Premijer Galijašević je još jednom naglasio kako mu je drago da općinska administracija u Tešnju uspješno realizuje ovako značajne projekte.