Poziv poljoprivrednicima za prijavu proljetne sjetve

Pozivaju se poljoprivredni proizvođači sa područja Općine Tešanj, koji su upisani u Registar  poljoprivrednih gazdinstava i/ili Registar klijenata a koji planiraju obaviti proljetnu sjetvu, da do 15.04.2020. godine dostave prijavu proljetne sjetve. Na osnovu pristiglih prijava, Općina Tešanj će sačiniti listu korisnika sredstava za poticanje proljetne sjetve i dostaviti Federalnom ministarstvu poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva.

Prihvatljivi troškovi za proljetnu sjetvu u tekućoj godini su troškovi nabavke sjemena, mineralnih gnojiva i zaštitnih sredstava za sjetvu / sadnju silažnog i merkantilnog kukuruza, heljde i svih povrtlarskih kultura. Poljoprivrednik će troškove dokazati dostavom fiskalnog računa o izvršenoj kupovini. Maksimalan iznos poticaja koji može ostvariti jedan korisnik iznosi 1.000 KM.

Prijavu proljetne sjetve treba izvršiti popunom obrasca koji možete preuzeti ovdje, u prijemnoj kancelariji Općine Tešanj, uredima u Jelahu i Tešanjci i kancelarijama mjesnih zajednica. Popunjenu prijavu dostavite do 15.04.2020. godine u Službu za finansije, privredu, komunalne i inspekcijske poslove Općine Tešanj. Za sve dodatne informacije možete se obratiti na telefon 032 653 915.

Prijavni obrazac