Potpisani ugovori za poticaj razvoju obrta

Danas su u Sali Općinskog vijeća Tešanj potpisani ugovori za poticaje razvoju obrta na području općine Tešanj za 2010. godinu. Ugovore su potpisali Općinski načelnik Fuad Šišić i 27 privatnika-obrtnika koji su dobili ovaj poticaj. Posebno mi je drago da Općina Tešanj već drugu godinu na ovaj način podržava mlade ljude koji žele pokrenuti vlastiti biznis, ali i stimuliše obrtnike koji već imaju svoje radnje, kazao je Općinski načelnik. Ove godine za poticaj razvoju obrta iz budžeta Općine Tešanj izdvojeno je 40 000 KM nepovratnih sredstava. Ove godine na javni poziv uglavnom su se javili mladi ljudi koji žele registrovati vlastitu djelatnost. Nadamo se da ćemo i narednih godina nastaviti sa ovakvim načinom pružanja podrške mladima, kazao je pomoćnik Općinskog načelnika Hamzalija Hojkurić.

Spisak korisnika poticaja razvoju obrta za 2010. godinu možete pogledajte:

Poticaj razvoju obrta.pdf