Potpisani ugovori za grant sredstva – poticaji za razvoj obrta

Poticaji za razvoj obrta načelnik je raspisao Javni poziv za odabir korisnika bespovratnih grant sredstava za razvoj obrta za 2009. godinu. Predmet Javnog poziva bio je prikupljanje prijava za odabir korisnika bespovratnih grant sredstava radi poticaja razvoja obrta u općini Tešanj. Ovo je prvi put da Općina stimuliše razvoj obrta na ovakav način. Najveći broj bodovo dobili su stari zanati koji nestaju i mladi ljudi koji žele pokrenuti vlastiti biznis, istakao je Općinski načelnik u svom obraćanju. Pravo učešća na Javnom pozivu imala su fizička lica koja su registrovana za obavljanje djelatnosti – proizvodno i uslužno zanatstvo ili osobe koje su podnijele zahtjev za odobrenje za rad u oblasti proizvodnog i uslužnog zanatstva.
Na Javni poziv pristiglo je ukupno 28 prijava od kojih je 19 bilo u skladu sa pozivom, a osam prijava je odbačeno jer nisu bili u skladu sa predmetom poziva (fizička i pravna lica sa registrovanom trgovinskom djelatnošću).

Spisak korisnika grant sredstava pogledajte na: