Potpisani ugovori o finansiranju nevladinih udruženja

broj članova te dosadašnji uspjesi.
Za projekte u oblasti kulture u budžetu za 2008. godinu planirana su sredstva od 20 hiljada maraka a Komisija za odabir projekata odobrila je ukupno 19 hiljada maraka za šest udruženja. U oblasti sporta od planiranih 169 hiljada odobreno je 161 hiljada maraka za 16 udruženja, dok je za ostala udruženja, njih 12 odobrena 31 hiljada od planiranih 40 hiljada maraka.
Mi ćemo se kao i predhodnih godina pridržavati ugovora i nastojati da ih ispoštujemo u 100% iznosu, istakao je Općinski načelnik.
Predsjednik udruženja ribolovaca Jelah-Tešanj, Hilmija Širbegović zahvalio se na dosadašnjoj podršci i naglasio da se ta podrška ogleda u njihovim postignutim uspjesima.
Iz oblasti kulture sljedećim udruženjima su odobrena sredstva: KUD Izudin Mulabećirović – Izo Jelah, KUD Behar Tešanjka, Bosansko pozorište Tešanj, KUD Pobjeda Tešanj, KUD Pupolja Trepče te Udruženje muzičara Estrada.
Klubovi /društva koji su dobili sredstva su: NK Tošk, NK Pobjeda Tešanjka, NK Borac, NK Napredak, RK Bosna-TS Tešanj, KK Gradina, LMK Trica, Centar borilačkih sporta Jelah, Šahovsko društvo Tešanj, UG ribolovaca Tešanj- Jelah, UG fitness body club Body fit Jelah, Društvo pedagoga tjelesnog odgoja, Fair play Tešanj, Ženski odbojkaški klub, Savez za sport i rekreaciju invalida.
Udruženja građana koja su dobila sredstva su: UG za uzgoj i zaštitu sitnih životinja, UG Pčela, Radio-historijsko udruženje, Jedinstvena organizacija mladih Jelah (JOM), Udruženje privrednika Biznis centar Jelah – Tešanj, Udruženje žena poljoprivrednica usorsko-tešanjskog kraja, UG Odred izviđača Crni vrh, Moto klub NINJA, UG Demobilisanih boraca odbrambeno-oslobodilačkog rata, UG ŽENA-ŽENI Šije- Tešanj, Udruženje poljoprivrednika Tešnja, Jelaški aero klub.