Potpisan Protokol za sufinansiranje projekata partnerskih mjesnih zajednica

Općinski načelnik i koordinator projekta JUMZ su održali sastanak sa predstavnicima pet partnerskih mjesnih zajednica koje su aplicirale na Direktni poziv za kandidovanje projekata u II fazi projekta Jačanje uloge mjesnih zajednica u BiH II faza koji finansiraju Vlade Švedske i Švicarske, a implementira razvojni program UNDP BiH. Poslije provedene procedure i kontrole dostavljenih projektnih prijedloga, odobrena je realizacija projekata u svih 5 MZ ukupne vrijednosti od 173.155 KM bez PDV-a. Ovom prilikom Općinski načelnik se zahvalio predstavnicima MZ za sve što rade za dobrobit svojih sredina uglavnom na volonterskoj osnovi. Iskorištena je prilika i za zvanično potpisivanje Protokola o finansiranju odobrenih projekata, te su date upute predstavnicima MZ o narednim koracima koje treba da poduzmu za uspješnu realizaciju ovih projekata.