Potpisan Memorandum o saradnji općina Tešanj i Teslić i ZTC Banja Vrućica

Drago mi je da je inicijativa o saradnji krenula od turističkog centra. Na ovaj način se intenzivira saradnja – za početak, na polju turizma, a u narednom periodu i na drugim poljima (vodovod, kanalizacija…), kazao je Načelnik opštine Teslić Savo Kasapović.

Potpisivanjem ovog Protokola proširit će se saradnja dvije općine, kao i otvaranje mogućnosti zajedničkog apliciranja za sredstva fondova EU. Nadam se da će građani općine Tešanj koristiti  mogućnosti koje pruža Banja Vrućica, ali i da će građani opštine Teslić  posjetiti turističke kapacitete koje nudi općina Tešanj, kazao je Općinski načelnik Fuad Šišić.

Strane potpisnice Memoranduma zajednički će sarađivati naročito na područjima: Razmjena znanja, iskustava, projekata i ideja kojima se podstiče turistički razvoj općina Tešanj i Teslić, Promocija i razvoj zajedničkih i komplementarnih turističkih ponuda, Uspostavljanje bolje saobraćajne i komunikacijske povezanosti Tešnja, Teslića i Banja Vrućice, Razvoj različitih projektnih ideja i razradi projektnih prijedloga za obezbjeđenje finansijske, stručne i druge pomoći domaćih i stranih institucija.

Svi potpisnici Memoranduma su zaključili da će ovaj Sporazum svima
donijeti korist, a posebno korisnicima usluga.

Red vožnje Tešanj – Banja Vrućica – Tešanj pogledajte na:

red voznje.pdf