Posjeta osnivača instituta za simbolnu analizu i razvoj informacionih tehnologija

U pratnji predstavnika opštine Teslić Dragana Mišića općinu Tešanj je posjetio osnivač Instituta za simbolnu analizu i razvoj informacionih tehnologija iz Slovenije prof.dr. Stanko Blatnik. Goste je primio Doc.dr. Ismar Alagić, Savjetnik općinskog načelnika za pristup EU-fondovima. Tema razgovora je bila saradnja na projektima od zajedničkog interesa za općinu Tešanj i partnere iz Slovenije koji bi se kandidovali na fondove EU. Iskazana je spremnost i interesovanje da se radi na razradi projekata iz područja komunalne infrastrukture i turizma koje bi općine Tešanj i Teslić kandidovale zajednički u saradnji sa partnerima iz Slovenije prema EU-fondovima.