Posjeta Direkciji za europske integracije

Doc.dr. Ismar Alagic, Savjetnik općinskog načelnika za pristup EU-fondovima (u svojstvu člana Komisije za međunarodne veze, saradnju i europske integracije) u sastavu delegacije Saveza opcina i gradova FBiH posjetio Direkciju za europske integracije BiH. U sastavu delegacije Saveza općina i gradova FBiH su osim Dr.Alagića, bili Vesna Travnjanin, direktorica Saveza općina i gradova FBiH, Vlado Alilović, Načelnik općine Vitez i potpredsjednik predsjedništva skupštine Saveza i Amer Ćenanović, Načelnik općine Ilidža. U ime DEI sastanku su prisustvovali Nevenka Savić, direktorica DEI, Zara Halilović, pomoćnica direktora  za programe EU i Nedeljko Masleša, pomoćnik direktora DEI za promociju europskih integracija. Povod za posjetu je bilo upoznavanje sa radom DEI i dogovor oko buduće saradnje DEI sa Savezom općina i gradova FBiH na asistenciji članicama Saveza u pripremi projekata koji bi se kandidovali na pozive EU kao i razvoju kapaciteta općina za pripremu i razvoj projekata prema zahtjevima EU.