Otvoren Ured Općine Tešanj u Tešanjci

načelnik Adem Huskić te predsjednik Skupštine mjesne zajednice Tešanjka Sakib Kurtić. Kako je naglašeno, danas se može s ponosom reći i projekata i programa iz Strategije razvoja općine Tešanj do 2015. godine.
Naravno, otvaranje Ureda Općine u Tešanjci (podsjetimo, drugog isturenog ureda naše Općine – prvi u Jelahu), poprima mnogo veće dimenzije od formalnog događaja.
Ovo je još jedna pobjeda i veliki korak u realizaciji reforme lokalne uprave, kojom već snažno i odlučno kročimo, približavanja uprave građanima i istovremeno povećanje efikasnosti a smanjenje cijena i troškova usluga administracije.
Konačno, ovaj projekat je dokaz uspjeha realiziranog kroz partnerstvo Općine, Mjesne zajednice Tešanjka i svih drugih subjekata uključenih u njegovu realizaciju.
Prisutnim građanima, gostima i zvanicama prvi se obratio Općinski načelnik Adem Huskić, govoreći o značaju ovog, ali i drugih projekata koji donose bolje usluge i kvalitet života građanima, posebno se osvrćući na brojne projekte putne i druge infrastrukture koji podižu kvalitet komunikacije među građanima općine, ali i povezanosti sa drugim sredinama, općinama i svijetom.
Ured u Tešanjci zajednički su, presijecanjem vrpce, otvorili Općinski načelnik Adem Huskić i predsjednik Skupštine mjesne zajednice Tešanjka Sakib Kurtić.
U nastavku je uslijedio veoma atraktivan i uspješan nastup Kulturno-umjetničkog društva Behar Tešanjka, kao svojevrsna najava Međunarodne smotre folklora koja se održala u Tešanjci 27. jula 2008. godine, a posebnu pažnju privukla je prezentacija Ureda Općine u Tešanjci i drugih iskorištenih i neiskorištenih mogućnosti daljnjeg jačanja i reforme lokalne uprave koju je, upravo u prostorijama novog Ureda, izložio Suad Huskić, pomoćnik Općinskog načelnika za opću upravu i društvene djelatnosti.
Inače, kada se tehničkih mogućnosti Ureda tiče, optičkim kablom je informatički uvezan sa sjedištem Općine i koristi sve informatičke resurse kojima Općina raspolaže.