Održana radionica u okviru MDG-F projekta

U  periodu 29.06-01.07.2010. godine održana je 2. radionica UNESCO-a pod nazivom Rukotvorine kao faktor društveno-ekonomskog razvoja i stvaranja uslova za zapošljavanje. Ova radionica je realizovana u okviru MDGF projekta i predstavlja UNESCO-vo djelovanje u korist razvoja obrta/zanatstva kao alata za dostizanje Milenijskih ciljeva razvoja. Općinu Tešanj kao jednu od 10 općina u BiH u kojima se implementira MDGF projekat na radionici su predstavljali Doc. dr. Ismar Alagić, općinski koordinator MDGF projekta i Miralem Alić predsjednik UG Sehara koje se bavi očuvanjem običaja i tradicije našeg kraja. Predavač na radionici je bila Livia Scarveli, ekspertkinja angažovana od strane UNESCO-a. Stečena znanja i razmijenjena iskustva biće od koristi za predstavnike općine Tešanj u aktivnostima na privođenju krajnjoj namjeni objekta Eminagića kuća i uspostavi škole starih zanata u okviru navedenog nacionalnog spomenika.