Održana radionica Strateško planiranje II dio

Dana 16.07.2010. godine u okviru projekta Lokalizacija EU koji implementira Holandska organizacija SNV u saradnji sa Direkcijom za europske integracije održan je teorijski dio VI po redu radionice. Ova radionica je za temu imala Stateško planiranje II dio. Domaćin radionice je bila Općina Bijeljina i ista je održana u kompleksu Etno sela Stanišić, Bijeljina. Učesnici 10 općina iz sjeverne Bosne i Hercegovine su tokom radionice imali priliku od predavača da dobiju informacije o pojmu, ulozi i mjestu strateškog planiranja u postizanju uspjeha u dugom roku, ključnim koracima u strateškom planiranju, operacionalizaciji strategije, praćenju i ocjeni uspješnosti implementacije strategije razvoja. Općinu Tešanj na radionici je predstavljao Doc.dr. Ismar Alagić, Općinski koordinator projekta.