Održana 18. sjednica Općinskog vijeća Tešanj

4. Prijedlog Odluke o pristupanju izrade regulacionog plana „Turističko-rekreacione zone O. Planje“;

5. Prijedlog Odluke o izmjenama i dopunama Odluke o osnivanju Općinskog štaba civilne zaštite;

6. Prijedlog Rješenja o razrješenju i imenovanju člana Stručne komisije za davanje ocjene o mogućnosti legalizacije bespravno izgrađene građevine;

7. Informacija o zimskom održavanju cesta na području općine Tešanj u periodu od 15.11.2009. do 15.03. 2010. godine;

8. Informacija o radu Biroa za zapošljavanje Tešanj u 2009. godini;

9. Informacija o položaju boračkih populacija općine Tešanj;

10. Informacija o položaju penzionera sa aspekta životnog standarda na području općine Tešanj;

11. Prijedlog Rješenja o utvrđivanju prava vlasništva na zemljištu državne svojine u korist Popržanović Rame iz Trepča.

Na prijedlog Općinskog načelnika dnevni red je dopunjen sa 12. tačkom – Odluka o izmjenama i dopunama Odluke o radnom vremenu u određenim djelatnostima na području općine Tešanj; i na prijedlog predsjedavajućeg Općinskog vijeća sa 13. tačkom – Rješenje o razrješenju i imenovanju članova drugostepene Komisije koja će rješavati po žalbama prvostepene Komisije.

Najviše rasprave je bilo oko sedme tačke dnevnog reda, ali je nakon dodatnog obrazloženja Općinskog načelnika i pomoćnika Općinskog načelnika Službe za finansije i ekonomiju ova Informacija usvojena sa dva uzdržana glasa.

I ostale tačke dnevnog reda Vijeće je usvojilo i završilo sa radom u 15,10 sati.