Obilježen 9. septembar – Dan oslobođenja općine Tešanj od fašizma

Obilježen 9. septembar - Dan oslobođenja općine Tešanj od fašizma (Ratni vojni invalidi, Porodice šehida i poginulih boraca, Jedinstvena organizacija boraca i Zlatni ljiljani). Nakon prijema, predstavnici SUBNOR-a, Općine i mladi članovi Odreda izviđača Crni vrh položili su cvijeće na spomen obilježjima u Tešnju i Tešanjci i to: na bistu narodnog heroja Huse Hodžića, Centralnom spomen obilježju šehidima i poginulim borcima 1992-1995. godina, Partizanskom groblju u Tešnju, kao i na spomen obilježjima na Tešanjci. U svom obraćanju Općinski načelnik je sve prisutne podsjetio na historijski datum 1944. godine kada je Tešanj oslobođen od fašizma, kao i na period stradanja u posljednjem ratu 1992-1995. godina. Obilježavanju općinskog praznika 9. septembara prisustvovali su i Glavni imam MIZ Tešanj Fuad ef. Omerbašić, predsjednici Klubova političkih stranaka koji participiraju u Vijeću, vijećnici, uposlenici Općine kao i mnogobrojni građani i učenici.