Obilježen 25. novembar – Dan državnosti Bosne i Hercegovine

Dan državnosti Bosne i Hercegovine svečano je obilježen u Tešnju. Manifestacija je počela u srijedu 23. novembra promocijom knjige Kenana Dautovića Sistem sigurnosti BiH u Centru za kulturu i obrazovanje. U četvrtak je održan Kulturno-zabavni program tešanjskih srednjih škola.

U petak, 25. novembra položeno je cvijeće na Centralno spomen obilježje šehidima i poginulim borcima. Cvijeće su položili Predsjedavajući Općinskog vijeća i Općinski načelnik, zastupnici sa viših nivoa vlasti i Ministar za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo ZDK, predstavnici boračkih udruženja,  predstavnici Udruženja privrednika, Centar borilačkih sportova, Crveni križ, OO Naša stranka Tešanj, Asocijacija mladih SDA, OO SDP Tešanj, Udruženje antifašista Josip Broz Tito, OO Narod i pravda i Odred izviđača.

Isti dan, u Centru za kulturu i obrazovanje je održano je izložba slika i predavanje Umjetnošću i sportom protiv totalitarizma: braća Kulenović protiv fašizma.