Obilježen 25. novembar – Dan državnosti Bosne i Hercegovine

Dan državnosti Bosne i Hercegovine svečano je obilježen u Tešnju. Manifestacija je počela u ponedjeljak 23. novembra, kada je u Centru za kulturu i obrazovanje upriličena Izložba fotografija Bosna i Hercegovina u NOB-u.

Promocija zbornika Odluke Drugog zasjedanja ZAVNOBiH-a i njihov značaj za državnost Bosne i Hercegovine, održana je 24. novembra u Biblioteci.

U srijedu, 25. novembra položeno je cvijeće na Centralno spomen obilježje šehidima i poinulim borcima. Cvijeće su položili predstavnici Općine Tešanj, boračkih udruženja, vijećnici, predstavnici političkih partija, predstavnici Udruženja privrednika i Odred izviđača.

Isti dan, u Centru za kulturu i obrazovanje je održana tribina na temu Bosanski identitet danas, a gost je bio dr. Senadin Lavić.