Nastavljen obilazak terena namjenjenih za ovogodišnje kapitalne projekte

Općinski načelnik sa saradnicima zaduženim za realizaciju kapitalnih projekata nastavio je obilazak terena gdje će se izvoditi ovogodišnji kapitalni projekti. Danas su obišli ceste LC 2: put Bobare-Entitetska granica Križ i LC 5 : put Jelah-Potočani (predviđena rekonstrukcija i asfaltiranje). Radi se o projektima koji se finansiraju iz sredstava privatizacije – ESCROW sredstva iz budžeta ZDK namijenjena rekonstrukciji i investicionom održavanju lokalnih cesta i vodosnabdijevanje, a prema odluci Vlade ZDK, ali isto tako i sredstava lokalnog budžeta i drugih izvora. Cilj ovih obilazaka je da se Općinski načelnik sa saradnicima uvjeri neposredno na terenu u stanje prije objavljivanja javnih poziva, utvrdi spremnost izvođenja projekata na terenu te spriječi različite stranačke manipulacije građanima oko toga ko osigurava sredstava za pojedine projekte.