Konačno rangiranje Start up ideja mladih 2021

Na osnovu Javnog konkursa za podršku razvoju Start up ideja mladih za 2021. godinu, preliminih rezultata, održanog intervju i prijedloga Komisije za ocjenu poslovnih planova, donesena je Odluka o konačnom rangiranju poslovnih ideja mladih za 2021. godinu.

Prema utvrđenim smjernicama i planiranim sredstvima odobrena je podrška za devet korisnika. Međutim, na osnovu prijedloga Komisije za ocjenu projekata, Općina Tešanj je osigurala dodatna sredstva za realizaciju svih 15 poslovnih planova koji su uspješno ispunili sve obavezne kriterije.

Rezultat podrške Općine Tešanj je 15 novih poslovnih subjekata i 20 novih radnih mjesta. Dodatnih 10 radnih mjesta će finansirati sami aplikanti. Ugovori za realizaciju poslovnih planova potpisat će se sa korisnicima predloženim za finansiranje.

Općina Tešanj se zahvaljuje svim kandidatima, kao i članovima Komisije koji su dali doprinos za realizaciju ovog projekta.

Ova podrška mladim poduzetnicima se realizuje od 2011. godine kao projekat iz Strategije razvoja Općine Tešanj.

Ukupna sredstva iz Budžeta Općine Tešanj u 2021. godini za realizaciju iznose 90.000,00 KM.