JAVNI POZIV za prijedloge priznanja PLAKETA

broj 1/03 i 8/04) Komisija za odlikovanja i druga javna priznanja povodom 10. decembra – Dana grada Tešnja objavljuje

JAVNI POZIV

Komisija za odlikovanja i druga javna priznanja Općinskog vijeća Tešanj obavještava javnost o pokretanju procedure za dodjelu priznanja Općine Tešanj – PLAKETA – povodom 10. decembra 2007. godine, Dana grada Tešnja.

Plaketa se dodjeljuje preduzećima, ustanovama i drugim pravnim licima i građanima, stranim državljanima i stranim organizacijama i ustanovama i drugim pravnim licima i građanima za izuzetna dostignuća i vanredne uspjehe u oblastima:
– učešće u odbrani, obnovi i izgradnji države,
– razvoja i unapređenja demokratije i zaštite ljudskih prava,
– kulturnog stvaralaštva, njegovanja tradicija Bosne i Hercegovine,
– nauke, obrazovanja, umjetnosti i sporta,
– zdravstva, socijalne i dječije zaštite,
– afirmacije općine

Priznanje se može izuzetno dodijeliti pojedincima i posmrtno.

Pravo predlaganja kandidata za dodjelu priznanja imaju preduzeća, ustanove i druga pravna lica, mjesne zajednice, političke stranke, kulturne i vjerske organizacije, udruženja građana i grupe od najmanje 20 građana s područja općine.

Prijedlozi sa obrazloženjem se dostavljaju u pisanoj formi najkasnije do 23. novembra 2007. godine direktno u Općinu Tešanj ili poštom na adresu: OPĆINSKO VIJEĆE TEŠANJ, Komisija za odlikovanja i druga javna priznanja, Trg Alije Izetbegovića broj 11, 74260 Tešanj.

Dodatne informacije na tel. (032) 650-022 (kontakt-osoba Ferid Mustafić).

KOMISIJA ZA ODLIKOVANJA
I DRUGA JAVNA PRIZNANJA

Objavljeno:
– oglasna tabla Općine
– plakatiranjem na javnim mjestima
– lokalni mediji
– arhiva