Izbor najljepše uređenog dvorišta u 2010 godini

Shodno potpisanom ugovoru sa općinom Tešanj o finansiranju projekta “Izbor najljepše uređenog dvorišta u 2010 godini” za područje općine Tešanj, udruženje “EKO-MLADI” je početkom maja 2010 započelo aktivnosti na realizaciji istog. UO udruženja je imenovao Komisiju za izbor najljepše uređenog dvorišta u sljedećem sastavu:

1. Adnan Lihić, dipl.ing.maš

2. Zulfo Jusufović, dipl.agr.

3. Tamara Turkić, dipl.polj.

4. Sabahudin Omerbašić, predstavnik Općine Tešanj

5. Predstavnik SMART TV

Komisija je pripremila tekst konkursa i isti objavila 13.05.2010 godine. Po završetku konkursa 27.05.2010 godine ukupan broj prijavljenih je bio 34. Nakon toga (10.06.2010) Komisija je izvršila obilazak dvorišta i evidentirala sve viđeno na terenu. A zatim uzimajući u obzir viđeno na terenu, te vodeći se definisanim kriterijima: opći izgled, raznovrsnost, angažovanost vlasnika i ukupna površina, Komisija je na sjednici održanoj 17.06.2010 godine izvršila izbor dvorišta u dvije kategorije kako slijedi:

Fizička lica:

1. Erceg Kata (1.Mart – Jelah)

2. Hambašić Muhamed (Hrvaitnovići – Tešanj)

3. Kondžić Sabira (Mustafe Ćemana – Jelah)

4. Duvnjak Janja (Pousorska – Jelah)

5. Hadžan Selav (Ljetinić – Tešanj)

6. Mević Zurijeta (Kalošević – Tešanj)

Pravna lica:

1. Firma F&F – Jelah