Finansiranje infrastrukturnih projekata po modelu javno privatnog partnerstva

Općina Tešanj je organizovala radionicu na temu „Finansiranje infrastrukturnih projekata po modelu javno privatnog  partnerstva (JPP)“.  Predavač Zrinski Pelajić je istaknuti business i menadžment konsultant koji posjeduje bogato iskustvo rada u privatnom i javnom sektoru te sektoru pružanja poslovnih usluga. Na poziv Doc.dr. Ismar Alagića, Savjetnika općinskog načelnika za pristup EU-fondovima, Pelajić je pripremio program cjelodnevne radionice koja je detaljno obradila ciljeve JPP i najčešća područja njegove primjene sa osnovnim ciljem da se ponudi odgovor na pitanje Zašto finansirati kapitalne projekte i javne usluge primjenom JPP modela? Na radionici je učešće uzelo više od 20 predstavnika privatnog i javnog sektora koji su dolazili sa područja općina Tešanj, Teslić, Usora, Maglaj, Zenica. Radionici je prisustvovao i Općinski Načelnik Fuad Šišić.