Delegacija MZ Bukva kod Općinskog načelnika

iz budžeta Općine Tešanj za kapitalne projekte, ističući da treća traka koja se radi nije interes Bukve nego šire zajednice.
Općinski načelnik je pojasnio sadašnju situaciju, i iznio prijedloge oko kojih je postignut zajednički stav. U pogledu zagađivača, bit će dostavljen zahtjev nadležnom Ministarstvu u Vladi ZDK za dolazak vozila koje je opremljeno za mjerenjem zraka i locirati ga određeno vrijeme u industrijskom naselju Bukva. Općinski načelnik će imenovati stručni tim koji bi u narednih 60 dana dao odgovor na pitanje šta je sa postavljenim kanalizacionim vodovodima koji nisu u upotrebi, te dati prijedlog daljih koraka u vezi sa rješavanjem ovog pitanja.
Po potrebi, organizovaće se sastanak i sa rukovodstvom komunalnog preduzeća RAD.