Asfaltirana dionica puta u MZ Miljanovci-Lončari

Svečanim presjecanjem vrpce u nedjelju je puštena u promet asfaltirana dionica puta u MZ Miljanovci – Lončari dužine 416 m. Ukupna vrijednost projekta je 42. 000 KM. Sredstva su obezbijedili Općina Tešanj i mještani koji žive uz ovu putnu komunikaciju. Pored domaćina, otvaranju su prisustvovali i predstavnici zakonodavne i izvršne vlasti s općinskog nivoa, ali i viših instanci vlasti.

Na ovaj način se otvara jedan novi put koji u odnosu na Nove Miljanovce daje povoljniju konfiguracijsku poziciju korištenja. Vidjet ćemo kakvi su prioriteti mjesne zajednice, i po tim prioritetima i budžetskim mogućnostima ćemo podržati nastavak gradnje, kazao je Općinski načelnik Fuad Šišić.

Puštanju ove dionice puta prisustvovao je i Ministar unutrašnjih poslova FBiH Muhidin Alić. On je u svom obraćanju naglasio da je upravo zadatak vladajućih političkih partija da obezbijede bolje uslove života u ruralnim sredinama