Prva grupa pripravnika-volontera završava svoj rad

Općinski načelnik Fuad Šišić danas je primio prvu grupu pripravnika-volontera koji su svoj rad započeli 01.06.2009. godine. Pet diplomiranih pravnica je iskazalo svoje zadovoljstvo jer su imale priliku ispuniti zakonom predviđenu obavezu pripravničkog rada. Iako samo uz naknadu za topli obrok i prijevoz, to nije predstavljalo smetnju da daju svoj doprinos radu općinske administracije ali i savladaju prve konkretne postupke pružanja usluga koje općinska administracija ima u svojoj nadležnosti.
Općinski načelnik je zahvalio pripravnicima na njihovom doprinosu, posvećenosti poslu i izrazio žaljenje što će ipak morati sačekati na priliku za trajno upošljavanje. Općina Tešanj će i ubuduće davati priliku mladima na isti način, a angažovanje naredne grupe prema evidenciji Biroa za zapošljavanje u Tešnju se može očekivati početkom juna.