Studija odvodnje i prečišćavanja otpadnih voda

Danas je u Kabinetu Općinskog načelnika potpisan ugovor: Studija odvodnje i prečišćavanja otpadnih voda. Ugovor su potpisali Faruk Šaleta, direktor Zavoda za vodoprivredu iz Sarajeva i Izudin Alić, direktor Komunalnog preduzeća RAD. Invenstitor je Općina Tešanj koja će obezbjediti sredstva iz različitih izvora finansiranja. Ova studija je od posebne važnosti, jer će nam ponuditi cjelovito rješenje zaštite okoliša, odvodnje i prečišćavanje otpadnih voda. Izradom ove studije stiču se uslovi za kvalitetno izvođenje radova što je naredna faza, kazao je Općinski načelnik Fuad Šišić. Zavod za vodoprivredu iz Sarajeva izabran je kao najpovoljniji ponuđač nakon provedene procedure javnog poziva. Cijena radova je 127 000 KM, a rok za izradu studije je 180 dana.