Izgradnja dionice puta Ćatin greb-Crni vrh-Šeher

Sutra će početi radovi na izgradnji 1 km dionice puta Ćatin greb-Crni vrh-Šeher. Radi se o projektu koji će biti finansiran sredstvima Vlade ZDK, a čija izgradnja košta oko 300 000 KM. Prema Ugovoru sa nadležnim Ministarstvom, firma HS putevi bi za 90 dana trebala završiti sa radovima na prvom kilometru.

Do kraja 2011. godine trebala bi biti asfaltirana planirana 3 km.

Izgradnja ove dionice je od posebne važnosti za općinu Tešanj, prije svega što će skratiti vrijeme putovanja prema Zenici, kako za naše građane, tako i za sve one koji će dolaziti u općinu Tešanj, kazao je Općinski načelnik Fuad Šišić.

Inače, danas je Općinski načelnik u društvu predstavnika nadležnog Ministarstva Vlade ZDK i JP Prostorno planiranje Zenica, kao i direktorom firme HS putevi obišao ovu dionicu puta.