Uvođenje sistema upravljanja kvalitete u neproizvodnim organizacijama

Na poziv direktora osnovne škole Džemal Bijedić Miljanovci Izudina Karahmeta, a u sklopu projekta: Edukacija učitelja, nastavnika i menadžmenta škole o reformi obrazovanja, Općinski načelnik je danas održao jednosatno predavanje u ovoj školi na temu: Uvođenje sistema upravljanja kvalitete u neprozivodnim organizacijama. Po završetku predavanja Općinski načelnik je odgovarao na postavljena pitanja.
Odgovor na pitanje kako najbolje raditi prave stvari može biti mnogo lakše implementacijom principa ISO standarda. Ne samo službenim dobivanjem certifikata, iako je i to veoma važno, nego stvarnim promjenama i implementacijom unutar organizacije, bilo da se radi o profitnim ili neprofitnim organizacijama. Naravno, potrebne  rukovodne i menadžerske vještine su nužne, kao i stalna edukacija koja donosi promjene, rekao je na kraju Općinski načelnik.