Više djece u prvim razredima srednjih škola

Općinski načelnik Fuad Šišić danas je imao radni sastanak sa direktorima srednjih škola (Muharem Saračević, Fehim Softić, Salko Subašić) u vezi sa upisom djece u prve razrede. Direktori su upoznali Općinskog načelnika da broj prijavljene djece u prvi razred ove godine za 200 više nego prošle. Kako je ranije ocjenjeno da će trebati dodatni prostor, Općina Tešanj je uputila zahtjev još u aprilu mjesecu ove godine Minstarstvu obrazovanja, nauke, kulture i sporta sa specifikacijom opremanja prostora Šareni mekteb u vlasništvu Medžlisa islamske zajednice Tešanj kako bi sva djeca mogla imati potrebne uslove i nastaviti školovanje. Na današnjem sastanku su dogovoreni naredni koraci u rješavanju ovog pitanja.