Najbolje uređeno dvorište na području općine Tešanj

Danas su u Sali Općinskog vijeća Tešanj dodijeljena priznanja za najbolje uređeno dvorište na području općine Tešanj. Na javni poziv koji je bio raspisan krajem aprila, pristiglo je ukupno 34 prijave, od čega su 27 ušle u izbor.  Izbor najbolje uređenog dvorišta provelo je Udruženje Eko mladi, u saradnji sa Općinom Tešanj i to u dvije kategorije – za fizička i pravna lica.

Prema ocjenama Komisije, u kategoriji fizička lica nagrađeni su:

6. mjesto Zurijeta Mević – Kalošević;

5. mjesto Selva Hadžan – Ljetinić,

4. mjesto Janja Duvnjak – Jelah,

3. mjesto Sabira Kondžić – Jelah,

2. mjesto Muhamed Hambašić – Tešanj i

1. mjesto Kata Erceg – Jelah.

U kategoriji pravna lica 2. mjesto pripalo je SZR Ahmo Spahić – jablanica i

1. mjesto firma FiF – Jelah.

Ovim izborom nastavlja se realizacija Strategije za dostizanje vizije – Tešanj, sredina ekološke svijesti, čistoće i reda. Ovo je samo jedna od aktivnosti i cilj je da se i u narednom periodu uključi što veći broj građana kako bi naša općina izgledala još bolje. Ovom prilikom, čestitam svim nagrađenima, kazao je Općinski načelnik Fuad Šišić.