Izgradnja putne infrastrukture

Općinski načelnik Fuad Šišić danas je sa direktorima firmi Almirom Jahićem (Rial šped d.o.o. Doboj Istok) i Sabahudinom Sinanovićem (HS putevi d.o.o. Tešanj) potpisao ugovore za izgradnju pet puteva na području općine Tešanj. Radi se o projektima putne infrastrukture sa liste kapitalnih projekata za 2010. godinu koju je usvojilo Općinsko vijeće Tešanj. Sa firmom Rial šped potpisani su ugovori za izgradnju puteva NC Sinanovića guvno u MZ Raduša, NC Halvadžići u MZ Karadaglije i NC Dautovača u MZ Dobropolje-Mekiš, a firmom HS putevi potpisani su ugovori za izgradnju puteva NC Dom-Bedaci-Park u MZ Novo Selo i NC Mehmedovići – Žilići u MZ Džemilić Planje.

Početkom jula izvođači bi trebali biti uvedeni u posao, a završetak ovih projekata prema ugovoru očekuje se krajem jula ove godine, kazao je Općinski načelnik Fuad Šišić.