Konferencija o implementaciji projekta Vodovod i kanalizacija

U utorak, 13.07.2010. godine održana je Konferencija Vodovod i kanalizacija u prostorijama Administrativnog centra Vlade RS u Banja Luci. Na konferenciji je predstavljen projekat koji finansijski podržava Europska Investicijska Banka (EIB) i prezentovana su iskustva iz oba entiteta. Općinu Tešanj su predstavljali Doc.dr. Ismar Alagić, savjetnik Općinskog načelnika za pristup EU-fondovima i Fuad Mešić, izvršni direktor za finansije RAD d.d. Tešanj. U razgovoru sa predstavnicima EIB  gđom. Hoenicke, Dr. Schriever i g. Sohail, Dr.Alagić je iskazao bezrezervnu opredijeljenost općine Tešanj da istraje u procesu ispunjavanja uslova koje propisuje EIB za dodjelu finansijskih sredstava namijenjenih dugoročnom rješavanju problema vodosnabdjevanja i riješavanja odvodnje i prečišćavanja otpadnih voda na teritoriji općine Tešanj. Predstavnici EIB su saopštili da se općina Tešanj nalazi na listi općina koje je Federalno ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva uputilo prema EIB i da se proces ocjene njene aplikacije nalazi u završnoj fazi  razmatranja. Dr. Alagić je pozvao predstavnike EIB da u skorije vrijeme posjete Općinu Tešanj i podrobnije se upoznaju sa predmetnom problematikom na terenu.