Potpisani ugovori za projekte mladih

Danas su u Sali Općinskog vijeća Tešanj potpisani ugovori za projekte mladih. Ugovore su potpisali Općinski načelnik Fuad Šišić i predstavnici dvanaest udruženja sa područja općine Tešanj, čiji su projekti, nakon provedene procedure javnog poziva ispunili kriterije. Ove godine iz budžeta Općine Tešanj za projekte mladih je izdvojeno 31.489,00 KM.

Općina Tešanj nastavlja pružati podršku projektima koje realiziraju mladi. Nakon projekata sa Omladinskom bankom, ovo je drugi način da mladi uz pomoć budžeta Općine realiziraju projekte za koje smatraju da su važni u njihovim sredinama, kazao je Općinski načelnik u svom obraćanju.

Inače, na javni poziv za podnošenje aplikacija za dodjelu sredstava iz budžeta Općine za projekte mladih u predviđenom roku je podneseno 36 aplikacija od 25 udruženja i neformalnih grupa, a dvije aplikacije su podnesene izvan roka – Udruženje Europski pokret Jelah (Urbano selo i Travnati teren u Bobarama).

Spisak projekata možete pogledati na:

Rezultati poziva_mladi 2010.pdf