Delegacija Nove Gorice posjetila općinu Tešanj

Općinski načelnik Fuad Šišić sa saradnicima danas je u radnu posjetu Tešnju primio delegaciju općine Nova Gorica iz Slovenije na čelu sa županom i poslanikom u državnom Parlamentu Mirkom Brulc-om. Nakon uvodnog sastanka i prezentacije potencijala općine Tešanj, delegacije  su razgovarale o mogućnostima saradnje dvije općine.

Općine Tešanj i Nova Gorica rade na uspostavi dugoročne saradnje, prije svega privredne, a onda i na projektima izgradnje infrastrukture, pitanja koja se tiču okoliša, kao i zajedničko apliciranje za fondove EU, kazao je Općinski načelnik Fuad Šišić.

Župan Mirko Brulc je kazao da je zadovoljan onime što općina Tešanj pruža, te je istakao kako je ova saradnja važna za obe općine, prije svega zbog razmjene iskustva prilikom lakšeg apliciranja na fondove EU.

Prilikom ove posjete, delegacija općine Nova Gorica u društvu Općinskog načelnika je obišla Trg Ferhat-bega, džamiju Ferhadiju, kao i Stari Grad u Tešnju.