Posjeta predstavnika firme DHV iz Holandije

Općinu Tešanj su posjetili predstavnici holandske firme DHV, Natalia Y.Hoogeveen i George Motza u pratnji Vahida Tanovića, direktora firme EGW. Goste su primili Doc.dr. Ismar Alagić, savjetnik Općinskog načelnika za pristup EU-fondovima i Fuad Mešić, izvršni direktor za finansije u JKP RAD Tešanj. Tokom sastanka razgovarano je o zajedničkoj saradnji na pripremi projekata koji bi ponudili sistemsko rješenje za  vodosnabdjevanje i odvodnju i prečišćavanje otpadnih voda na području općine Tešanj. Gosti iz Holandije su ponudili bezrezervnu podršku na pripremi projekta za program ORIO. Dogovoreno je da do narednog sastanka radni timovi rade na pripremi potrebne dokumentacije i garancija kako bi se nastavilo sa aktivnostima na pripremi zajedničke projektne aplikacije sa kojom bi općina Tešanj aplicirala na ORIO program.