Nova upravna zgrada firme Hifa oil

Firma Hifa oil d.o.o. kao jedan od najznačajnijih prometnika naftnim derivatima kreće u aktivnost izgradnje upravne zgrade za uposlenike. Hifa oil je bila smještena u zajedničkoj zgradi sa firmom Hifa d.o.o. u Tešnju. Razvijanjem obima poslova javila se potreba za izgradnjom administrativno-poslovnog objekta.

I pored toga što je bilo prijedloga da se sjedište firme izmjesti u Sarajevo ili na područje neke druge općine gdje je manji iznos turističke takse, ja sam odlučio da se upravna zgrada gradi na prostoru Tešnja zato što je firma i nastala na ovim prostorima, a i uposlenici su sa područja općine Tešanj, kazao je vlasnik firme Izudin Ahmetlić.

Također, radni ambijent ocjenjujem korektnim od strane lokalne vlasti, pa pozivam i ostale privrednike da investiraju na prostoru općine Tešanj, dodao je Izudin Ahmetlić.