Javni poziv Općinske izborne komisije

. oktobra 2004. godine.
Takođe se pozivaju svi građani s područja općine Tešanj kod kojih je došlo do promjene ličnih podataka (imena, prezimena, adrese i dr.) da prijave promjene u Centru za registraciju birača.
Posebno molimo građane koji se na dosadašnjim izborima nisu nalazili u biračkom spisku ili su imali nepravilnosti u svojim ličnim podacima da se jave u Centar za registraciju birača (matičar).
Pozivamo mlade koji su navršili 18 godina ili punoljetstvo stiču do dana izbora, a nisu se registrovali, da to obave u ovom periodu.
Obavještavamo sve građane koji se žele registrovati da da trebaju dostaviti službeniku Centra za registraciju slijedeća dokumenta:
1. Uvjerenje o državljanstvu BiH ili
– pasoš Bosne i Hercegovine ili
– ličnu kartu izdatu u okviru CIPS projekta.
2. Ličnu kartu ili
– potvrdu o prebivalištu.

Uvjerenja o državljanstvu se izdaju u matičnim uredima i ona su na području općine Tešanj za potrebe registracije besplatna.

Centar za registraciju birača Općine Tešanj radi svakim radnim danom od 07,30 do 16,00 sati u prostorijama Općine Tešanj (matičar).

Centar za registraciju birača Općine Tešanj će raditi na terenu, i to:

1. U JELAHU (u prostorijama mjesne zajednice) od 17. do 24.05.2004. godine,

2. U TEŠANJCI (u prostorijama mjesne zajednice) od 24. do 26.05.2004. godine.

KRAJNJI ROK za registraciju za Općinske izbore je 17. juni 2004. godine.