Posjeta UN rezidentnog koordinatora i UNDP rezidentnog predstavnika u BiH općini Tešanj

U petak, 21. maja općinu Tešanj je posjetio Yuri Afanasiev, UN rezidentni koordinator i UNDP rezidentnI predstavnik u BiH sa saradnicima. Goste je primio Dr. Ismar Alagić, savjetnik Općinskog načelnika za pristup EU fondovima i istakao posebnu zahvalnost za iskazano interesovanje za saradnju UN organizacija u BiH na projektima koje implementira općina Tešanj. Afanasiev je predstavnike općine Tešanj upoznao sa novim projektom koji UN misija u BiH namjereva pokrenuti do kraja 2010. godine, a radi se o projektu koji bi bio usmjeren prema lokalnom i regionalnom ekonomskom razvoju sa posebnim fokusom na razvoj MSP. Veliko interesovanje je iskazano za uključivanje privrednih subjekata sa područja općine Tešanj u navedeni projekat. Tokom sastanka istaknuto je da će se uspješna saradnja UN organizacija u BiH i općine Tešanj nastaviti i na narednim projektima.