Održana radionica u okviru projekta Lokalizacija EU

Općina Tešanj danas je bila domaćin druge u nizu radionicau okviru projekta Lokalizacija Europske Unije koji implementira holandska organizacija SNV u saradnji sa Direkcijom za europske integracije BiH. Tema današnje radionice je bio praktičan rad iz područja Pravnog sistema EU. Predavač je bila mr. Amina Nikolajev. Učesnici radionice su bili predstavnici deset općina iz sjeverne i sjeveroistočne BiH. Prema riječima koordinatora projekta za općinu Tešanj dr. Ismar Alagića, kroz ovaj projekat općina Tešanj namjerava u potpunosti uskladiti rad sa odrednicama Europske povelje o lokalnoj samoupravi i ostalim starteškim dokumenatima EU relevantnim za rad jedinica lokalne uprave. Općina Tešanj očekuje da će kroz ovaj projekat ojačati kapacitete za korištenje sredstava EU namijenjenih za finansiranje projekata.