Obilježen 10. decembar – Dan grada Tešnja

Dodijeljena priznanja Općinskog načelnika doprinos i rezultate postignute u humanitarnom radu i oblasti kulture, Direktoru firme Alpina Bromy Suad Roša – Izvanrednu poduzetnost i posvećenost razvoju novog biznisa sa stranim partnerima, Zupčanik Šije – Uspješan razvoj malog biznisa, Emir Kotorić – Dugogodišnji uspješan rad u MZ Jelah i podršku razvoju nevladinog sektora, Salih Beganović – Dugogodišnji uspješan rad u MZ Medakovo, Šefket Turalić – Aktivno sudjelovanje i doprinos u rješavanju problema zajednice i Fahir Ćeman – Za uložene napore za uređenje i očuvanje životne sredine. O sjećanju na prošlost, ali i o trenutnoj situaciji u Tešnju prisutnim je govorio Općinski načelnik Fuad Šišić. Inače, 10. decembar se obilježava kao Dan grada Tešnja (sjećanje na dan kada je vakufnamom Gazi Ferhad-bega 1559. godine započela historija urbanog života Tešnja).