Potpisan Protokol o zajedničkom učešću u projektu prikupljanja i organizovanog otkupa PET ambalaže

Potpisivanje protokola o otkupu PET ambalaže da se zajednički radi na dostizanju vizije Tešanj-sredina ekološke svijesti, čistoće i reda, te da se na tom putu zajednički radi na sistemskim poboljšanjima u području zaštite okoliša i podizanja ekološke svijesti. Protokol su potpisali Općinski načelnik Fuad Šišić, rukovodilac u preduzeću Omorika-reciklaža Mladen Damjanović, predsjednik Udruženja Eko-mladi Adnan Lihić i predsjednik Aktiva direktora Šerif Plančić. O važnosti potpisanog protokola govorili su Općinski načelnik Fuad Šišić i predsjednik Udruženja Eko-mladi Adnan Lihić. Inače, akcija počinje već u ponedjeljak, a Općina Tešanj i Udruženje Eko-mladi školama su obezbjelili potrebnu opremu.