Svečanost u povodu 1. marta – Svjetskog dana civilne zaštite i Dana civilne zaštite Federacije BiH

Svečanost u povodu 1. marta - Svjetskog dana civilne zaštite i Dana civilne zaštite Federacije BiH. Prisutnima se obratio i načelnik Štaba Mensur Saletović naglasivši značaj jačanja sistema spašavanja ljudi i materijalnih dobara od prirodnih nepogoda. Direktor Kantonalne uprave Civilne zaštite Sead Džanović govorio je o ulozi organa vlasti u radu Civilne zaštite, te o preventivnom djelovanju i ublažavanju posljedica od prirodnih nepogoda.
Pismenu pohvalu civilne zaštite za uloženi rad, zalaganje i ostvarene rezultate u zaštiti i spašavanju ljudi i materijalnih dobara od prirodnih i drugih nesreća na području općine Tešanj u 2009. godini su dobili: LJILJANA dr. SEJDINOVIĆ – DOM ZDRAVLJA ”Izudin Mulabećirović Izo” sa poliklinikom-Higijensko-epidemiološka služba; HASAN PLANČIĆ – MZ Jablanica; AHMET IBRAHIMKADIĆ – JKP ”RAD”; HASAN ĆEMAN – Profesionalna vatrogasna jedinica Tešanj; BESIM KAMIŠEVIĆ – Profesionalna vatrogasna jedinica Tešanj; SABAHUDIN SUBAŠIĆ – Profesionalna vatrogasna jedinica Tešanj; MJESNA ZAJEDNICA JABLANICA; MJESNA ZAJEDNICA KARADAGLIJE; MJESNA ZAJEDNICA DOBROPOLJE – MEKIŠ; OSNOVNA ŠKOLA ” 9.Septembar” Medakovo; AB TRANS d.o.o. Tešanj; OPĆINSKA KOMISIJA ZA PROCJENU ŠTETA; DOBROVOLJNO VATROGASNO DRUŠTVO JELAH; CRVENI KRIŽ TEŠANJ; DOM ZDRAVLJA ”Izudin Mulabećirović Izo” sa poliklinikom – Higijensko-epidemiološka služba.
Zahvalnicu civilne zaštite za lično angažovanje kojim se doprinijelo izvršavanju određenih zadataka od značaja za zaštitu i spašavanje su dobili: Međunarodna Federacija društava Crvenog krsta – križa i Crvenog polumjeseca Sarajevo; Kantonalni zavod za javno zdravstvo Zenica; Gospodin Sead Džanović; Dom zdravlja sa poliklinikom Zavidović-Higijensko –epidemiološka služba; Profesionalna vatrogasna jedinica Maglaj; Gospodin Nizah Mehinović; SMART TELEVIZIJA d.o.o. Tešanj.