Konstituisano Općinsko vijeće Tešanj

predsjedavajućeg Općinskog vijeća Tešanj;
6.Izbor zamjenika predsjedavajućeg Općinskog vijeća Tešanj;
7.Obraćanje gostiju.
Na početku sjednice Sekretar Općinskog vijeća Tešanj pročitao je stav Pravnog tima Općine Tešanj po pitanju sukoba ineteresa vijećnika Amila Buljubašića, zbog čega je i prekinuta sjednica 21.11.2008. godine. S obzirom da je vijećnik Buljubašić podnio zahtjev za privremeno umirivanje staža, sjednica je nastavljena. Nakon polaganja svečanih izjava vijećnika Općinskog vijeća Tešanj i Općinskog načelnika Fuada Šišića, pristupilo se izboru predsjedavajućeg Općinskog vijeća tajnim glasanjem. Nakon drugog kruga, sa osvojenih 14 glasova predsjedavajući Općinskog vijeća je Vedran Kaser (SDP), dok je Hasan Handžić (SBiH) izabran za zamjenika predsjedavajućeg.
Inače, prema potvrđenim rezultatima Centralne izborne komisije Bosne i Hercegovine, Općinsko vijeće Tešanj ima 25 vijećnika i to SDA (11), SDP (6), SBiH (4) i BPS (4).