Saopćenje za javnost

budem pravedan pri odlučivanju. Stoga, ja ne mogu davati pojedinačne preporuke sa pozicije Općinskog načelnika – imenom i prezimenom za zaposlenje, jer iako je to potrebno u konkretnim zahtjevima, ja ne znam u kakvom su socijalnom stanju drugi koji isto tako trebaju posao. Stoga, moja preporuka je univerzalne naravi i ogleda se u sljedećem: molim sve koji su u prilici da upošljavaju radnike, da uz poštivanje zakonom propisanog postupka uposlenja i potrebnih stručnih kompetencija, da se pri konačnoj odluci sagleda socijalno stanje porodica kandidata koji traže posao. Posebno bih molio, da se braniocima Bosne i Hercegovine i članovima njihovih porodica da prednost. U situaciji kada se očekuje manje posla i kada će zahtjevi biti mnogobrojniji, još uvijek možemo imati povoljan ambijent u našim odnosima ako građani budu vidjeli da postoji ljudski osjećaj pri konačnim odlukama koji zakon ne propisuje, ali i ne spriječava. Svi zajedno možemo našu zajednicu učiniti pravednijom, a time i boljom nego što ona jeste. Stoga je važno da damo prednost pravednim, umjesto sebičnim kriterijima.
Ovim posebno pozivam javne institucije i preduzeća sa državnim kapitalom, a molim i sve privredne i uopće poslovne subjekte sa privatnim kapitalom da podrže ovaj pristup.

OPĆINSKI NAČELNIK
Fuad Šišić, dipl. ing. maš.