Završna faza izgradnje vodovoda Raduša

Danas je u Općini Tešanj potpisan ugovor za posljednju fazu radova na izgradnji vodovoda Raduša. Vrijednost današnjeg ugovora je 744.577,46 KM, od čega je 260.000 KM obezbijeđeno kroz projekat MEG (sredstva Vlade Švicarske), a ostatak su obezbijedili Vlada ZDK (280.000 KM) i Općina Tešanj i građani (204.577,46 KM).

Ugovor su potpisali Općinski načelnik Suad Huskić, Ministar za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo ZDK Mirnes Bašić, predstavnik UNDP-a Alen Robović i izvođač radova, direktor firme AB trans d.o.o. Tešanj Almir Brka.

Sretan sam da smo danas potpisali ugovor za završne radove na distributivnoj mreži vodovoda Raduša. Riječ je o 15-20 kilometara ostatka mreže, tri pumpne stanice u Kotlanicama, Dolcu i Gornjoj Raduši. Nakon ovoga očekujemo rad na kućnim priključcima. Ukupna vrijednost vodovoda Raduša je 2,1 milion maraka, rekao je Općinski načelnik Suad Huskić.

Vodovod u MZ Raduša će postati dio vodovodnog sistema kojim upravlja JKP Rad Tešanj, dok će se snabdijevanje vodom vršiti sa izvorišta u Jelah Polju.