Zapisnik sa 23. sjednice Općinskog vijeća Tešanj

Nakon prozivke vijećnika predsjedavajući Vijeća je konstatovao da današnjoj sjednici Vijeća od ukupno 23 vijećnika prisustvuje 19 vijećnika, čime su se stekli uslovi za punovažno odlučivanje, otvorio 23. sjednicu Vijeća i proglasio je javnom, te u ime Vijeća i u svoje lično ime pozdravio prisutne goste i predstavnike medija. Prije utvrđivanja prisustva vijećnika upoznao je Vijeće da su vijećnici Senad Subašić (SDP) i Hasan Handžić (SBiH) prihvatili nove mandate u višim organima vlasti i da će njihova mjesta u Vijeću biti popunjena nakon okončanja procedure dodjele mandata novim kandidatima sa lista pomenutih političkih stranaka.

Poslije toga pristupilo se razmatranju predtačaka dnevnog reda:

Ad. A

Općinsko vijeće Tešanj jednoglasno je usvojilo slijedeći

ZAKLJUČAK

Usvaja se Zapisnik 22. sjednice Vijeća održane dana 29.10.2010. godine.

Ad. B

Vijećnička pitanja i inicijative (odgovori):

– vijećnik Munevera Alić (realizacija projekata sredstvima sa ESCROW računa) je saopštila da je na prošloj 22. sjednici Vijeća dobila odgovor da nisu bili spremni svi elementi javne nabavke i da je zbog toga ponovo pitala: Koji su to elementi javne nabavke koji nisu bili spremni i čijom krivicom, nabrojati za svaki projekat posebno šta je nedostajalo da se raspiše tender, ali da do danas nije dobila ni pismeni ni usmeni odgovor pa ponovo postavlja to isto pitanje, napominjući da po članu 57. Poslovnika o radu Vijeća vijećnik mora dobiti odgovor na postavljeno pitanje, napomenula da je na njeno drugo pitanje vezano za stanje  u MZ Kalošević dobila usmeni odgovor odmah na sjednici i da je za ovu sjednicu vezano za tu problematiku pripremljena posebna Informacija, te s obzirom da je u prethodnom periodu (na 18. sjednici Vijeća) podnijela inicijativu da se u naziv JU Opća bolnica Tešanj dodaju riječi: Prim. Dr. Muhamed Članjak“, u vezi čega je formirana posebna Komisija koja je trebala sagledati mogućnosti za promjenu imena i uvjete koje treba ispuniti za to, pita:

Šta je Komisija do sada uradila po ovoj inicijativi i kada će OV imati izvještaj o radu ove Komisije, odnosno informaciju o tome u kolikoj su mjeri ispunjeni uvjeti za promjenu imena Opća bolnica Tešanj, pojasnivši da je oko toga od predsjedavajućeg Vijeća već dobila informaciju da to razmatraju pravnici, pa od pravnika što hitnije, ne čekajući sjednicu Vijeća, traži da je pozovu i da joj se kaže koji su to naredni koraci da se ubrza i da se dostavi odgovor šta je slijedeći korak da bi se došlo do realizacije ove inicijative?

– vijećnik Benjamin Smailbegović (da li se poštuje Regulacioni plan „Musala“) je kazao da je dobio odgovor da se poštuje prostorno-planska dokumentacija, a pošto imaju saznanja da je došlo do odstupanja u pogledu spratnosti u odnosu na Odluku koju je donijelo Vijeće, zbog toga traži da se danas obavi pretres odgovora po ovom pitanju.

– vijećnik Amil Buljubašić je u ime Kluba vijećnika SDP podsjetio da je vijećnik Senad Subašić na prethodnoj sjednici podnio inicijativu da savjetnik Općinskog načelnika vrati iznos sredstava koji je ostvario iznad koeficijenta savjetnika kojeg je utvrdilo Vijeće, a pošto nisu dobili odgovor, sada u ime Kluba vijećnika podnosi istu inicijativu.

– predsjedavajući Vijeća je podsjetio vijećnike na dobiveni odgovor na njegovu inicijativu sa prethodne sjednice Vijeća vezano za početak isporuke toplotne energije, nakon čega je obavljeno izjašnjavanje vijećnika.

Općinsko vijeće Tešanj je jednoglasno donijelo slijedeći

ZAKLJUČAK

Usvaja se inicijativa da nadležna Služba za narednu sjednicu Vijeća pripremi izmjenu i dopunu Odluke o zagrijavanju Tešnja daljinskim grijanjem i Uslovima za isporuku i preuzimanje toplotne energije.

Nova vijećnička pitanja i inicijative:

– vijećnik Jakub Rošić je, s obzirom na svakodnevne prepiske putem medija vezano za rušenje dimnjaka „Ciglane“ u Jelahu, u ime Kluba vijećnika SDA postavio slijedeće vijećničko pitanje Načelniku i nadležnoj Službi: Ko je srušio dimnjak? Ko je naredio rušenje i da li postoji potrebna dozvola i odobrenje za rušenje?

– vijećnik Velid Joldić je saopštio da će predložiti dvije inicijative i postaviti jedno vijećničko pitanje:

1. inicijativa: Da se za podzemnu cisternu za rezervoar goriva koja nije u funkciji a koja se duži niz godina nalazi u krugu objekta Simetrale Tešanj ispred zgrade Simetrala 1, putem nadležne Službe utvrdi vlasništvo i potreba takvog objekta na tom lokalitetu, i da se adekvatno osiguraju ulazi ukoliko postoji i dalje potreba za tim objektom, a u protivnom da se na tom mjestu instaliraju uređaji koji bi koristili za dječije zabavne igre koje nedostaju na tom lokalitetu. (priloženo u pismenoj formi)

2. inicijativa: Da se sagledaju mogućnosti kako bi se u najkraćem roku u koordinaciji sa organima MZ Bukva razriješili problemi vezani za dio kanalizacije Muzurovac koja se završava u krugu preduzeća „Pobjeda“ Tešanj. (priloženo u pismenoj formi)

3. pitanje: Zašto vijećnicima ni do današnjeg dana nisu dostavljeni zapisnici sa tematske 17. sjednice Vijeća koja je dva puta održavana i prekidana, te da traži u ime Kluba vijećnika SDA da se ti zapisnici dostave vijećnicima u što kraćem roku.

– vijećnik Kasim Huskić je u ime Kluba vijećnika SDA postavio slijedeće vijećničko pitanje: Kada će predsjedavajući dostaviti izvještaj o svom radu Općinskom vijeću na razmatranje što je obaveza proistekla na 19. sjednici Vijeća?

Nakon toga predsjedavajući Vijeća je otvorio raspravu o dnevnom redu (saziv od 11 tačaka) uz dodatnu tačku o pretresu vijećničkog pitanja vijećnika Smailbegović Benjamina:

– vijećnik Rasim Omerbašić je predložio da se pretres po vijećničkom pitanju odloži za narednu sjednicu Vijeća kako bi se tačno utvrdile činjenice, a ne raspravljalo o glasinama, i da se pripremi odgovarajući materijal za raspravu.

– vijećnik Benjamin Smailbegović je kazao da se može rasprava odgoditi za narednu sjednicu Vijeća pod uslovom da šef nadležne Službe potvrdi da se ne smije graditi i IV sprat do izjašnjavanja Vijeća.

– vijećnik Amil Buljubašić je pojasnio da postoji dokumentacija, a i objava u Službenom glasniku, tako da se u vrlo kratkom vremenu može napraviti poređenje.

– Općinski načelnik je naglasio kako je neupitno da se Regulacioni plan mora poštovati, tako da je interpretacija na Vijeću nepotrebna i da se, ako neko sumnja, može napraviti uvid u to sa stručnim ljudima, te da će inspekcije raditi svoj posao.

– vijećnik Benjamin Smailbegović je saopštio da odustaje od pretresa na današnjoj sjednici Vijeća i traži da se pretres održi na narednoj sjednici Vijeća, kako bi se pripremila odgovarajuća dokumentacija i otklonile čaršijske priče da li će biti 4 ili 3 sprata.

Općinsko vijeće Tešanj je jednoglasno donijelo slijedeći

ZAKLJUČAK

Da se za narednu sjednicu Vijeća pripremi informacija o realizaciji  Regulacioni plan „Musala“.

Općinsko vijeće Tešanj je jednoglasno usvojilo slijedeći

DNEVNI RED

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

Prijedlog Odluke o zaduženju Općine Tešanj putem emisije općinskih obveznica;

Prijedlog Odluke o davanju podrške Projektu toplifikacije Pousorja – općina Tešanj, Usora i

Doboj Jug;

Prijedlog Odluke o dodjeljivanju općinskih priznanja za 2010. godinu;

Prijedlog Odluke o prestanku primjene Odluke o utvrđivanju visine naknade za obezbjeđenje

sredstava općinskog fonda za vatrogastvo općine Tešanj;

Nacrt Odluke o građevinskom zemljištu;

Prijedlog Odluke o izmjenama i dopunama Odluke o osnivanju Javne ustanove

“Sportsko-rekreacioni centar” Tešanj;

Prijedlog Odluke o raspisivanju javnog konkursa u svrhu dodjele građevinskog zemljišta u

državnoj svojini radi izgradnje poslovnog objekta („Zona zdravstva“);

Prijedlog Rješenja za utvrđivanje prava vlasništva i posjeda na gradskom građevinskom

zemljištu za: Kurdić Enesa, Čaušević Smaju, Bećar Rešada, Kotorić Huseina, Hadžiabdić

Ibrahima i Hadžić Šehzudina, svi iz Tešnja i Grgić Miju iz Sivše;

Prijedlog Rješenja za utvrđivanje prava vlasništva Dizdarević Atif iz Tešnja na gradskom

građevinskom zemljištu;

Prijedlog Zaključka o ne prihvatanju ponude Hrvić Adila iz Vukova za preuzimanje

neizgrađenog građevinskog zemljišta;

Informacija o realizaciji Odluke Općinskog vijeća Tešanj vezane za konstituisanje organa u

MZ Kalošević.

Ad. 1

Bez rasprave Općinsko vijeće Tešanj je sa 18 glasova „ZA“ i 1 glas „uzdržan“ donijelo slijedeći

ZAKLJUČAK

Usvaja se Odluka o zaduženju Općine Tešanj putem emisije općinskih obveznica.

Ad. 2

Bez rasprave Općinsko vijeće Tešanj jednoglasno je donijelo slijedeći

ZAKLJUČAK

Usvaja se Odluka o davanju podrške Projektu toplifikacije Pousorja – općina Tešanj, Usora i

Doboj Jug.

Ad. 3

Bez rasprave Općinsko vijeće Tešanj jednoglasno je donijelo slijedeći

ZAKLJUČAK

Usvaja se Odluka o dodjeljivanju općinskih priznanja za 2010. godinu.

Predsjedavajući Vijeća je pojasnio da će se dodjela priznanja izvršiti na predstojećoj svečanoj sjednici Vijeća povodom „10. decembra – Dana grada Tešnja“.

Ad. 4

Bez rasprave Općinsko vijeće Tešanj jednoglasno je donijelo slijedeći

ZAKLJUČAK

Usvaja se Odluka o prestanku primjene Odluke o utvrđivanju visine naknade za obezbjeđenje

sredstava općinskog fonda za vatrogastvo općine Tešanj.

Ad. 5

U ime predlagača gosp. Nadir Medarić dao je kraće pojašnjenje nacrta Odluke, nakon čega je otvorena rasprava:

– vijećnik Sejid Brka je ukazao na međusobnu vezanost članova 8. i 13. nacrta Odluke i da je po njemu član 13. nepotreban, pa je nakon isčitavanja teksta oba člana, predložio da se u članu 8. zadrži postojeći stav 1. a da se u novom stavu 2. definiše da kriterije utvrđuju Općinsko vijeće i Općinski načelnik, tako da bi se brisao postojeći tekst u članu 13. i izvršilo adekvatno pomijeranje ostalih članova, s tim da bi se u članu 60. broj 13 zamijenio brojem 8.

Općinsko vijeće Tešanj  je jednoglasno donijelo slijedeći

ZAKLJUČAK

Prihvata se nacrt Odluke o građevinskom zemljištu i upućuje u javnu raspravu u trajanju od 30 dana.

Ad. 6

Vijećnik Jakub Rošić je u ime Kluba vijećnika SDA saopštio da će podržati ovu Odluku, da je zakasnio podnijeti amandman i da zbog toga predlaže nadležnoj Službi da se JU „Sportsko-rekreacioni centar“ Tešanj dodijeli i igralište (poligon) kod zgrade nekadašnje Gimnazije, ili nekome drugom, jer je sadašnji vlasnik Općina ali se taj prostor slabo održava.

Nakon toga Općinsko vijeće Tešanj  je sa 18 glasova „ZA“ i 1 glas „uzdržan“ donijelo slijedeći

ZAKLJUČAK

Usvaja se Odluka o izmjenama i dopunama Odluke o osnivanju Javne ustanove

“Sportsko-rekreacioni centar” Tešanj.

Ad. 7

Općinsko vijeće Tešanj  je sa 17 glasova „ZA“ i 2 glasa „uzdržan“ donijelo slijedeći

ZAKLJUČAK

Usvaja se Odluka o raspisivanju javnog konkursa u svrhu dodjele građevinskog zemljišta u

državnoj svojini radi izgradnje poslovnog objekta („Zona zdravstva“).

Ad. 8

Vijećnik Amil Buljubašić je u ime Kluba vijećnika SDP saopštio da će podržati ovu Odluku, s tim da se vlasnici objekata isključivo pridržavaju Regulacionog plana prilikom gradnje i dogradnje, a što do sada nije bio slučaj.

Općinsko vijeće Tešanj  je jednoglasno donijelo slijedeći

ZAKLJUČAK

Usvaja se Rješenje za utvrđivanje prava vlasništva i posjeda na gradskom građevinskom

zemljištu za: Kurdić Enesa, Čaušević Smaju, Bećar Rešada, Kotorić Huseina, Hadžiabdić Ibrahima i Hadžić Šehzudina, svi iz Tešnja i Grgić Miju iz Sivše.

Ad. 9

Bez rasprave Općinsko vijeće Tešanj  je jednoglasno donijelo slijedeći

ZAKLJUČAK

Usvaja se Rješenje za utvrđivanje prava vlasništva Dizdarević Atif iz Tešnja na gradskom

građevinskom zemljištu.

Ad. 10

Bez rasprave Općinsko vijeće Tešanj  je sa 17 glasova „ZA“ i 2 glasa „uzdržan“ donijelo slijedeći

ZAKLJUČAK

Ne prihvata se ponuda Hrvić Adila iz Vukova za preuzimanje neizgrađenog građevinskog zemljišta.

Ad. 11

U raspravi po ovoj tački dnevnog reda učestvovali su:

– vijećnik Rasim Omerbašić je konstatovao kako je iz Informacije vidljivo da ova Odluka još nije provedena iako je gotovo prošla godina dana od njenog donošenja, a da je sve počelo kada Savjet MZ Kalošević nije usvojio finansijski izvještaj, pa je u ime Kluba vijećnika SDA pozvao klubove vijećnika SDP i SBiH i ostalih stranaka koje imaju svoje predstavnike da opravdaju povjerenje koje su im ukazali građani i da se uključe u rad Skupštine pomenute MZ, a pošto u Informaciji nema mjera za prevazilaženje stanja Vijeću je predložio slijedeće zaključke:

1. Prima se na znanje Informacija,

2. Općinsko vijeće podržava sve aktivnosti koje provodi Općinski načelnik u cilju realizacije ove Odluke i poziva sve ostale strane u procesu da odgovorno ispune dio obaveza kako bi se Odluka provela do kraja.

– vijećnik Munevera Alić je podsjetila da su Odlukom Vijeća raspušteni organi u MZ Kalošević i imenovan povjerenik, a zatim kazala da ima namjeru demanovati sve navode u Informaciji, da je navedeno da se predstavnici SDP-a i SBiH nisu odazvali na zakazanu sjednicu što po njoj nije tačno jer su na početku te sjednice napustili prostorije njenog održavanja prije njenog početka, da je Vijeće donijelo još jednu Odluku o produženju mandata povjereniku što je po njoj u suprotnosti sa Statutom Općine u kome jasno stoji da povjerenik ne može biti imenovan na period duži od 90 dana, nakon čega su Načelnik i resorna Služba preduzeli aktivnosti na formiranju organa te MZ i formirana Skupština za koju je rečeno da nije imenovala Savjet ali da se ne pominje zbog čega to nije urađeno, pojašnjavajući da je na toj sjednici općinski koordinator prisutnima pojasnio da ne mogu glasati o predloženim kandidatima pojedinačno nego samo za svih sedam kandidata ili nikako, da je tada skupštinska većina tražila da se o svakom kandidatu posebno glasa jer ima kandidata kojima je to treći mandat, kao i kandidata koji su svojim prethodnim djelovanjem izgubili povjerenje Skupštine i da po Statutu MZ ne mogu biti imenovani, što su stvarni razlozi za neimenovanje Savjeta, da dalji navodi vezani za neodazivanje predstavnika SDP i SBiH nisu u potpunosti tačni jer se nisu odazivali ni svi predstavnici ostalih stranaka, da je ona lično utvrdila da se pojedini predstavnici Skupštine ove MZ neće odazivati sve dotle dok im se nameće za koga će glasati, da su upućeni pozivi da stranke imenuju nove prijedloge za članove i da to nisu uradile što takođe nije tačno jer je SBiH dostavila svoje kandidate što može i dokumentovati, da ne postoji Statut iz 2004. godine mada se to u Informaciji pominje nego da postoji Statut iz 2000. godine u kojem je 2004. i 2009. godine samo ručno olovkom mijenjan broj članova organa MZ, s tim kada je to isto uradila većina u organima MZ da je Načelnik to odbio i da je putem Vijeća pokušao nametnuti Statut ovoj MZ, a kada to nije uspio onda je to isto predložio povjereniku koji je to i učinio a Načelnik dao svoju suglasnost, tako da nakon svega zahtijeva da joj se navede bar jedan zakonski propis koji omogućava nametanje Statuta u MZ i da li je to Zakonom dozvoljeno, tvrdeći da Načelnik ignoriše pojedine odluke Vijeća, te da su od formiranja organa održane samo tri sjednice što dovoljno govori o donosu prema ovom problemu koji najviše šteti ovoj MZ i njenim građanima pominjući primjere vezane za dobivanje kućne liste, pa da zbog svega navedenog a u cilju rješavanja problema u ovoj MZ u ime Kluba vijećnika SBiH predlaže Vijeću zaključak da se što prije sazove Skupštinu ove MZ i da se imenuje Savjet, a ne da Načelnik i nadležna Služba prestanu sa pritiscima i da nameću ko će biti članovi Savjeta jer to prema Statutu Općine i Statutu MZ i Zakonu o lokalnoj samoupravi u nadležnosti organa MZ, te pročitala tekst od vijećnika Hasana Handžića, koji nije više vijećnik u Vijeću, u kome se govori da izvršna vlast nema jednak pristup svim MZ jer se npr. Savjet u MZ Dobropolje/Mekiš nije sastao već pet mjeseci a da na to Načelnik nije reagovao mada u Statutu stoji da će Načelnik raspustiti Savjet ukoliko u tri mjeseca ne održi ni jednu sjednicu, pa se postavlja pitanje zašto to Načelnik nije uradio i u ostalim MZ i zašto je to uradio samo u MZ Kalošević?

– vijećnik Amil Buljubašić je ukazao da se Vijeće previše bavi hronologijom dešavanja u pomenutoj MZ ali da nema stvarne potrebe da se to pitanje dalje „talasa“, da je efekat rada Načelnika i Službe vidljiv na terenu jer su pokušali nametnuti rješenja mimo Statuta i Zakona, a pošto su prozvani klubovi stranaka, predložio je Vijeću zaključak da predsjedavajući Vijeća uspostavi dijalog sa predsjednicima klubova SDP i SBiH i da pokuša da iznađe rješenje u što kraćem mogućem roku u MZ Kalošević i da na narednoj sjednici Općinskog vijeća informiše Vijeće o rezultatima tog dijaloga.

– vijećnik Sejid Brka je podsjetio da je svima poznato kako je sve to krenulo i kako ide u MZ Kalošević i da to ne valja, da su po njemu svi pomalo krivi i da svi koji su izabrani moraju preuzeti odgovornost za nastalo stanje mada to neki ne žele i žele krivicu prebaciti na nekoga drugoga, da je od početka ukazivao da je u ovoj MZ glavni problem Statut i da je tada predlagao da se on dogradi, usaglasi sa općinskim i nametne jer nije bilo drugog načina da se stvari pokrenu sa mrtve tačke, kako bi se formirali organi i omogućilo građanima ove MZ da u okviru organa sami međusobno rješavaju svoje probleme dogovorom, te da se mora naći rješenje i da postoje dva prijedloga zaključka od kojih treba izabrati bolje rješenje, da je Amilov prijedlog dobar i da je potrebno da poziva sve političke subjekte da se ubuduće politika ne miješa u rad ni jedne MZ, te vezano za pominjanje MZ Dobropolje/Mekiš od strane vijećnika koji je bio na poziciji zamjenika predsjedavajućeg Vijeća, kazao da je isti u više navrata pokušao da djeluje vaninstitucionalno.

– vijećnik Rasim Omerbašić je konstatovao da dva pomenuta kluba (SDP i SBiH) ne žele riješiti ovo pitanje jer da žele to mogu odmah uraditi u Skupštini, tako da se danas predlaže da politički subjekti riješe ovaj problem, a upućuju se neosnovane kritike na rad organa i Službe koji su plaćeni da takva pitanja rješavaju.

– vijećnik Benjamin Smailbegović je naglasio da se prozivaju samo dva kluba mada u radu organa pomenute MZ učestvuju i drugi politički subjekti, te pojasnio da je vijećnik Buljubašić prilikom predlaganja zaključka greškom pomenuo klubove vijećnika i da je trebalo kazati predstavnici tih stranaka u MZ.

– vijećnik Amil Buljubašić je naglasio kako je slična situacija bila u MZ Karadaglije i pozitivno riješena, te ponovio svoj ranije prijedlog da predsjedavajući Vijeća uspostavi dijalog sa klubovima stranaka.

– vijećnik Adem Huskić je konstatovao da je vidljivo raspoloženje svih da se ovo pitanje riješi ali da su putevi za njegovo rješavanje različiti, pojasnivši da se u prvom dijelu prijedloga zaključka vijećnika Omerbašića daje podrška aktivnostima Općinskog načelnika i da se traži uključivanje sve četiri stranke da se ovaj problem riješi, tako da se Vijeće ne miješa u to, jer je po njegovom mišljenju miješanje Vijeća u rad organa MZ i dovelo do ovakvog stanja, da to nije stvar Vijeća i da klubovi ne trebaju ići na teren, ali da jeste stvar Vijeća da u toj MZ sve dobro funkcioniše, tako da to trebaju uraditi stranke kroz svoje predstavnike u Skupštini MZ, naglašavajući da je i Vijeće krivo za nastalu situaciju kao i većina koja je bila u MZ ali da sada niko nema većinu i da je to problem, što po njemu konačno treba riješiti na način da se više današnjih prijedloga zaključaka svede na jedan zaključak i da se ovaj problem riješi do naredne sjednice Vijeća.

Pauza u radu Vijeća trajala je od 15,05 do 15,25 sati.

U nastavku sjednice vijećnik Munevera Alić je pojasnila da je u svom izlaganju pomenula da nikada neće glasati za nešto što joj je nametnuto, te saopštila da odustaje od svog prijedloga.

– vijećnik Rasim Omerbašić je saopštio da nije uspio dogovor tokom pauze i da ima dopunu svog ranijeg prijedloga zaključka – da se na kraju drugog zaključka dodaju riječi „i da cijelom ovom procesu prisustvuje predsjedavajući Općinskog vijeća.“

predsjedavajući Vijeća je konstatovao da sada postoje dva prijedloga zaključka.

– vijećnik Amil Buljubašić je naglasio da njegov prijedlog isključuje prvi dio prijedloga vijećnika Omerbašića i da podrazumijeva da predsjedavajući Vijeća koordinira sa predstavnicima stranaka u MZ na rješavanju ovog pitanja i da putem pisane informacije o tome obavijesti Vijeće na narednoj sjednici.

– vijećnik Adem Huskić je naglasio da ne vidi prepreku da predsjedavajući Vijeća i bez ikakvog zaključka Vijeća koordinira sa klubovima stranaka što je jedna od njegovih stalnih aktivnosti, jer bi u protivnom to moglo da znači da on do sada nije dobro radio.

– vijećnik Munevera Alić je naglasila da je prijedlog SDA u pravcu nametanja Statuta, a da je drugi prijedlog u pravcu da organi MZ donesu Statut MZ, te predložila kao prvi korak da predsjedavajući Vijeća pozove organe ove MZ i da zajedno sa Načelnikom i koordinatorom za rad sa MZ riješe ovaj problem.

– vijećnik Rasim Omerbašić je ukazao da nakon godinu dana to ne može biti prvi korak i da valjda treba biti napravljen 2-3 korak.

– vijećnik Benjamin Smailbegović je ukazao da se ovaj problem komplikuje i vijećniku Ademu Huskiću odgovorio da je predsjedavajući Vijeća radio koliko je mogao, te naglasio da su u rješavanju ovog pitanja do sada svi učestvovali ali da ništa nije urađeno da se stanje popravi.

Razmatrajući prijedlog vijećnika Omerbašić Rasima Općinsko vijeće Tešanj je sa 12 glasova „ZA“, 4 glasa „protiv“ i 3 glasa „uzdržan“ donijelo slijedeći

ZAKLJUČAK

Općinsko vijeće podržava sve aktivnosti koje provodi Općinski načelnik u cilju realizacije ove Odluke, i poziva sve ostale strane u procesu da odgovorno ispune dio obaveza kako bi se Odluka provela do kraja, i da cijelom ovom procesu prisustvuje predsjedavajući Općinskog vijeća.

Prijedlog vijećnika Buljubašić Amila nije dobio potrebnu većinu glasova (7 glasova „ZA“ i 12 glasova „uzdržan“).

Nakon rasprave Općinsko vijeće Tešanj je sa 12 glasova „ZA“, 1 glas „protiv“ i 6 glasova „uzdržan“ donijelo slijedeći

ZAKLJUČAK

Prima se na znanje Informacija o realizaciji Odluke Općinskog vijeća Tešanj vezane za konstituisanje organa u MZ Kalošević.

Nakon toga predsjedavajući Vijeća se svima zahvalio na prisustvovanju današnjoj sjednici i zaključio rad 23. sjednice Općinskog vijeća Tešanj u 15,35 sati.

ZAPISNIČAR:

Zahir Ibrahimkadić

PREDSJEDAVAJUĆI VIJEĆA

Vedran Kaser, dipl.ing.inf.teh.